Sposoby na rozpoczęcie zarabiania

Poniżej trzy sposoby na zarabianie pieniędzy w programach partnerskich (PP). Każdy kto tylko zechce może z nich łatwo i szybko skorzystać. Zauważ, że nawet nie ma konieczności posiadania własnej ministrony czy serwisu www.

Afiliacja, a program partnerski

Affiliatio to słowo pochodzenia łacińskiego. Tłumaczone dość dosłownie oznacza włączenie do rodziny, usynowienie. Generalnie chodzi o zachowanie polegające na budowaniu więzi, relacji, kontaktów, współpracy pomiędzy jednostkami, grupami. Możesz porównać na przykład z tym wyjaśnieniem.

A program partnerski (PP) to inaczej właśnie program afiliacyjny (od słowa affiliato; a na przykład w anglojęzycznym internecie używa się terminów takich jak: affiliate program).

Program partnerski to nic innego jak umowa pomiędzy dwiema stronami (sytuacja najprostsza to dwie stony, czasem dochodzą dodatkowe strony np. operator platformy programów partnerskich, sieci afiliacyjnej), która w założeniu powinna umożliwić obu stronom (właścicielowi PP i partnerowi) uzyskanie wzajemnych korzyści (zasada ‚win2win'). W internecie zwykle polega to na promowaniu (reklamowaniu) przez partnera towarów lub/i usług oferowanych przez właściciela danego programu. Zadaniem końcowym nie jest jednak samo promowanie. Pieniędzy nie zarabia się za promowanie, prowizje można otrzymać za doprowadzenie do zakupu promowanego produktu i/lub usługi.

Promowanie to zatem tylko droga do celu, którym jest doprowadzenie do sprzedaży towaru lub/i usługi. Właściciel uzyskuje klienta, a partner uzyskuje prowizję za polecenie. W zależności od rodzaju, od przyjętych zasad prowizje mogą być naliczane w różnoraki sposób.

Zadaniem uczestnika PP czyli partnera jest zatem doprowadzenie do zakupu, do realizacji transakcji. Im więcej zakupów będzie efektem takiego polecania, tym więcej zarobi polecający partner.

Na szczęście natura internetu pozwala na wykorzystywanie linków, które mogą zawierać w sobie specjalne parametry identyfikujące partnera. Dzięki temu w momencie kliknięcia w taki link oprogramowanie obsługujące dany PP może zidentyfikować z czyjego polecenia został dokonany zakup i partnerowi może być przypisana prowizja.

Skoro aktywne uczestnictwo w PP może polegać na dostarczaniu linków do potencjalnych klientów (przed ich oczy czyli tak gdzie oni przebywają w sieci), to metody działania muszą polegać na publikowania linków właśnie.

Zauważ, że samo dostarczenie kupionego produktu czy usługi nie jest realizowane przez partnera. On wyłącznie poleca. Dostarczaniem bezpośrednio do klienta zajmuje się sam producent. Jako partner nie musisz więc martwić się o logistykę.

Pierwszy sposób na zarabianie w PP – forum

Z reguły udzielając się na forach można dodać do swojego podpisu stopkę. Możesz umieścić w niej link partnerski. W taki sposób pokazujesz go innym czytelnikom forum.

Zatem Twoje działanie może wyglądać tak:

  1. znajdź forum (lub fora)
  2. zarejestruj się
  3. pisz posty, odpowiadaj, zakładaj nowe tematy
  4. i nie zapomnij o dodaniu linka do stopki.

Ważna rzecz:

Szukając konkretnego forum zwróć uwagę na jego tematykę. Jeżeli zamierzasz promować na przykad poradnik o budowaniu domu to nie rób tego na forum dla hodowców cukinii.

Drugi sposób na zarabianie w PP – poczta elektroniczna

Ilu masz znajomych ludzi na liście kontaktowej? Ilu masz ludzi w rodzinie? W klasie? Na podwórku? W pracy?

Możesz wykorzystać pocztę elektroniczą do promocji towarów czy usług dla określonego PP. Znowu podobnie jak w przypadku forum polecam Ci dodawanie linków do podpisu. Niech wysyłane przez Ciebie maile zawierają w podpisie i zachętę do kliknięcia i link. Zmodyfikuj stopkę, a najlepiej przygotuj sobie wersję stopki z miejscem na link).

Nie zapomnij o żelaznej zasadzie doboru tematyki do kręgu osób do których wysyłasz wiadomości. Propozycja zakupu preparatu do czyszczenia kokpitu auta raczej nie znajdzie zainteresowania wśród fanów świnek morskich.

Trzeci sposób na zarabianie w PP – komentarze na portalach

Trzeci sposób na rozpoczęcie zarabianie pieniędzy w programach partnerskich to wykorzystanie serwisów internetowych na których można komentować artykuły. W zasadzie w każdym szanującym się portalu można komentować publikowane artykuły. Natomiast w samym komentarzu z reguły da się umieścić link.

Zauważ, że otrzymujesz:

dość dobrze określoną (‚stargetowaną') grupę docelową, bo przecież to będą ludzie, którzy zainteresowali się konkretnym artykułem napisanym na konkretny temat.

Na koniec

Przy programach partnerskich w zasadzie nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów poza swoim czasem, nie potrzebujesz uruchamiać hostingu, kupować swojej domeny (dobrze jest o tym pomyśleć, ale to przy innych metodach promocji).

Nie mów, że się nie da, bo nie mam domeny, nie mam hostingu, nie mam strony i tak dalej. Nie jest to prawda. Da się.

Od Ciebie zależy i do Ciebie należy wybór sposobu. Szukaj takiego, który jest w Twoim zasięgu. Nawet, jeżeli zarobisz tylko małe pieniądze to zdobędziesz bezcenne doświadczenie. Zrobisz krok do przodu i będziesz o ten zrobiony krok bliżej celu, mądrzejszy.

Może podejmowania kolejnych prób bardziej niż moje teoretyzowanie przekona Cię ta historia o pewnym znanym wielkim wynalazcy i sensie podejmowania kolejnych prób.

Niniejszy artykuł znajdowano w wyszukiwarce Google pod frazami:

  • programy partnerskie jak zacząć
  • jak mozna zarobic pieniadze
  • jak zaczac zarabiac pieniadze
  • program partnerski jak zacząć
  • w jaki sposób mozna zarobic pieniądze